Glinka Organiczna Zielona 100 g - Ol'Vita Natura
Organiczna zielona glinka to w 100% naturalny kosmetyk bogaty w składniki mineralne takie jak magnez, wapń, potas, cynk i żelazo.
Swój kolor zawdzięcza zawartości jonów żelaza dwuwartościowego. Ma zbawienny wpływ na skórę tłustą oraz trądzikową.
Waga netto: 100 g
INCI: Illite, Kaolin, Montmorillonite
Termin: 10.01.2025
Glinka zielona to prawdziwa skarbnica minerałów!
Wykorzystywano ją od wieków w walce z całą gamą dolegliwości. Glinka zielona zawiera m.in. magnez, wapń, potas, cynk, selen, żelazo, miedź i kobalt. W dzisiejszych czasach wciąż jest jeszcze niedoceniana, mimo iż jej właściwości znajdują potwierdzenie w licznych przypadkach poprawy stanu zdrowia i kondycji skóry. Zielona glinka w proszku może być stosowana zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie (np. w Argiloterapii wykazującej wysoką skuteczność). Wyróżniamy kilka rodzajów glinek, a każda z nich działa nieco inaczej.
Glinka zielona ma najsilniejsze właściwości absorbujące toksyny ze wszystkich glinek. Jest szczególnie polecana dla skóry tłustej oraz trądzikowej i mieszanej, a także w przypadku egzemy i łuszczycy.
-
Glinka zielona na twarz usuwa martwy naskórek, zwęża pory i wyrównuje koloryt, dzięki czemu nadaje zdrowy i promienny wygląd.
-
Dogłębnie oczyszcza.
-
Działa antyseptycznie i hamuje rozwój bakterii.
-
Przyspiesza gojenie się drobnych ran.
-
Glinka zielona w proszku reguluje wydzielanie sebum,
-
Skutecznie usuwa z powierzchni skóry wszelkie zanieczyszczenia i toksyny, jednocześnie wyrównując pH.
-
Pobudza krążenie, co wpływa na ujędrnienie ciała i zniwelowanie cellulitu.
-
Zielona glinka na twarz to także skuteczne remedium na zmarszczki, które spłyca i zapobiega powstawaniu nowych.
Zamiast wydawać niebotyczne sumy na zabiegi pielęgnacyjne w salonach piękności, możemy sami niewielkim kosztem sprawić swojej skórze prawdziwe SPA w domowym zaciszu!
Jak stosować?
Najlepsza maseczka z zielonej glinki:
-
2 czubate łyżeczki proszku,
-
kilka kropel oleju nierafinowanego (np. jojoba, migdałowy, makadamia),
-
woda – tyle, by powstała gładka pasta.
Powstałą papkę nakładamy grubą warstwą na twarz. Gdy zauważymy, że domowa maseczka z zielonej glinki w proszku wysycha, powinniśmy spryskać ją wodą kwiatową (np. różaną lub lawendową), naparem z ziół lub zwykłą wodą. Jest to konieczne, ponieważ w innym przypadku glinka stanie się twarda i podczas zmywania podrażni nam skórę. Maseczkę trzymamy na twarzy 10-15 minut, po czym obficie spłukujemy chłodną wodą. Po zabiegu nasza skóra nie wymaga tonizowania, gdyż glinka wyrównuje nasze pH. Polecamy natomiast posmarować twarz ulubionym olejem kosmetycznym. Zielona glinka do twarzy może być nakładana w formie maseczki 1-2 razy w tygodniu. Przy regularnym stosowaniu, znacząco poprawia ona wygląd naszej cery, leczy zmiany trądzikowe i reguluje wydzielanie sebum.
Uwaga – do wykonania pasty nie używamy naczyń i sztućców metalowych, gdyż mogą one wejść w reakcję z glinką.
Peeling skóry głowy z użyciem glinki zielonej
Łączymy glinkę z wodą do uzyskania konsystencji pasty i wcieramy glinkę zieloną w skórę głowy, wykonując przy okazji masaż opuszkami palców pobudzający krążenie, który przyczynia się do szybszego wzrostu włosów (dodatkowo działanie to wzmocni kilka kropel naturalnego olejku rozmarynowego, a w przypadku łupieżu niezastąpiony będzie 100% olejek z oregano). Jeśli doskwiera nam sucha skóra głowy, łupież lub osłabione cebulki włosów, peeling wykonany z glinki będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.
Maska na włosy suche i zniszczone
Tworzymy pastę glinianą poprzez zmieszanie glinki zielonej z wodą i nakładamy ją na całej długości włosów. Możemy urozmaicić ją, dodając np. miód, kurkumę, oliwę z oliwek lub żółtko. Trzymamy na włosach około 30 minut, po czym myjemy delikatnym szamponem. Na koniec możemy wykonać płukankę z octu jabłkowego i zabezpieczyć końcówki np. olejem arganowym. Tak stosowana maska przyczyni się do zmniejszenia łamliwości włosa oraz przywrócenia blasku.
Kąpiel odżywczo-relaksacyjna z udziałem zielonej glinki
Jeśli chcemy dostarczyć naszej skórze porządnego odżywienia, powinniśmy spróbować glinianych kąpieli. Do wanny wsypujemy około 100 g glinki zielonej w proszku i relaksujemy się przez co najmniej 15 minut. Taka kąpiel jest pomocna przy przeziębieniach, a także dostarcza nam mnóstwo mikroelementów poprawiających kondycję naszej skóry. Przy okazji niesamowicie odpręża, szczególnie jeśli wkropimy trochę naturalnego olejku eterycznego z przyjemną nutą zapachową.
Pasta do zębów
Glinka zielona w proszku usuwa zanieczyszczenia również z zębów. Posiada właściwości bakteriobójcze, niweluje nieprzyjemny zapach oraz zapobiega krwawieniu dziąseł. Nie zawiera szkodliwego fluoru oraz nie zdziera szkliwa tak jak zwykłe pasty z SLS. Jest więc ich zdrową alternatywą, zaraz obok pasty z sody oczyszczonej, oleju kokosowego i ksylitolu. Wystarczy mokrą szczoteczkę zanurzyć w proszku i myć jak zwykle.
Glinka zielona w medycynie naturalnej
Glinka tradycyjnie nie jest jedynie surowcem kosmetycznym. W medycynie naturalnej zielona glinka w proszku stosowana jest również wewnętrznie. Tu wykazuje ona szerokie spektrum działania.
-
Oczyszcza układ pokarmowy, leczy nudności, zaparcia, rozwolnienie i wzdęcia.
-
Jest polecana kobietom, które mają bolesne cykle menstruacyjne.
-
Stosuje się także płukanki zawierające glinkę w celu złagodzeniu bólu gardła oraz przy anginie, ze względu na jej zdolność zabijania bakterii i wirusów.
-
Zawiera mnóstwo minerałów wzmacniających odporność organizmu. Miedź zwalcza infekcje, selen poprawia funkcje wątroby, kobalt i żelazo natomiast są pomocne przy anemii. Mnóstwo mikroelementów glinki przyczynia się przywrócenia równowagi organizmowi i opóźnia jego proces starzenia się.
-
Odkryto także niezwykłą właściwość glinki polegającą na absorpcji nadmiaru promieniowania radioaktywnego wchłoniętego przez organizm, więc zaleca się zastosowanie jej po wykonaniu zdjęć rentgenowskich.
Zewnętrznie
Można stosować ją jak naturalną maść leczniczą na drobne rany, oparzenia i ukąszenia owadów, a także grzybicę stóp. Co ciekawe, łagodzi także bóle mięśni, zdejmuje opuchliznę i stan zapalny. By poczuć ulgę, należy wykonać z niej okład i przyłożyć do bolącego miejsca. Poleca się w tym przypadku połączyć ją odrobiną naturalnego olejku eterycznego z rozmarynu lub lawendy. Pamiętaj, by nie używać ponownie wykorzystanej glinki, gdyż znajdują się w niej szkodliwe substancje, które wchłonęła z powierzchni rany.
Co jeszcze proponuje nasz sklep z naturalnymi olejami i zdrową żywnością? Sprawdź inne glinki:
Opis
- Certyfikat Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyku
- Pozytywny
- Wpisany w unijny rejestr CPNP (Cosmetic Products Notification Portal)
- TAK
- INCI:
- Illite, kaolin, montmorillonite
- Kraj pochodzenia:
- Francja
Zobacz także