Filtruj według

Producenci
Filtruj

Kategoria: Olej lniany

Olej lniany to jedno z największych źródeł kwasów omega-3!

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 są bardzo wrażliwe na utlenianie. Ryby, jajka oraz orzechy również zawierają pewne ilości kwasów omega 3 – niestety większości tych produktów nie spożywamy regularnie, a jeżeli już to robimy to najczęściej są one poddawane obróbce termicznej, co znacząco obniża jakość kwasów tłuszczowych w nich zawartych.

Olej lniany jest tu doskonałą alternatywą, ponieważ w wyniku tłoczenia na zimno, oraz ominięcia niszczycielskiego procesu rafinacji – kwasy tłuszczowe w tym produkcie pozostają nienaruszone. Olej lniany jest produktem naturalnie krótkotrwałym i dlatego zawsze tłoczny jest małymi partiami, oraz przechowywany w chłodniach. Kupując olej lniany należy zwrócić uwagę na sposób przechowywania – powinien bezwzględnie znajdować się w lodówce.

Olej lniany dzięki tak bogatej zawartości omega 3 pozytywnie wpływa na nasz organizm praktycznie na każdej płaszczyźnie: zwiększa odporność, reguluje hormony, dba o układ nerwowy oraz stanowi podstawę diety antynowotworowej opracowanej przez niemiecką biochemik Johannę Budwig.

Olej lniany posiada lekko orzechowy smak charakterystyczny dla lnu i w zależności od użytej odmiany lnu może się różnić smakiem u różnych producentów. Wyczuwalna jest również umiarkowana goryczka (odczucie tego smaku jest bardzo indywidualne). Wyraźnie zgorzknienie oleju wraz ze zmianą zapachu na zapach „pokostu” oznacza zepsucie produktu.

W naszym sklepie zmawiamy świeże dostawy oleju lnianego nawet cztery razy w miesiącu, oraz zawsze przechowujemy go w lodówce. Na czas transportu pakowane są w termiczne opakowania, lub grubą, ochronna warstwę folii bąbelkowej - wszystko po to, aby na Twój stół trafił możliwie świeży, smaczny i zdrowy olej :)

Olej Lniany Budwigowy | Na Włosy, Do Picia, Smażenia | Tłoczony Na Zimno | Sklep Ekologiczny nierafinowane.pl