Strona niniejsza używa mechanizmu cookies. Kontynuując korzystanie z niej wyrażasz na to zgodę. Polityka cookies.

Olej lniany Znaleziono 2 produktów.

Olej lniany to jedno z największych źródeł kwasów omega-3!

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 są bardzo wrażliwe na utlenianie. Ryby, jajka oraz orzechy również zawierają pewne ilości kwasów omega 3 – niestety większości tych produktów nie spożywamy regularnie, a jeżeli już to robimy to najczęściej są one poddawane obróbce termicznej, co znacząco obniża jakość kwasów tłuszczowych w nich zawartych.

Olej lniany jest tu doskonałą alternatywą, ponieważ w wyniku tłoczenia na zimno, oraz ominięcia niszczycielskiego procesu rafinacji – kwasy tłuszczowe w tym produkcie pozostają nienaruszone. Olej lniany jest produktem naturalnie krótkotrwałym i dlatego zawsze tłoczny jest małymi partiami, oraz przechowywany w chłodniach. Kupując olej lniany należy zwrócić uwagę na sposób przechowywania – powinien bezwzględnie znajdować się w lodówce.

Olej lniany dzięki tak bogatej zawartości omega 3 pozytywnie wpływa na nasz organizm praktycznie na każdej płaszczyźnie: zwiększa odporność, reguluje hormony, dba o układ nerwowy oraz stanowi podstawę diety antynowotworowej opracowanej przez niemiecką biochemik Johannę Budwig.

Olej lniany posiada lekko orzechowy smak charakterystyczny dla lnu i w zależności od użytej odmiany lnu może się różnić smakiem u różnych producentów. Wyczuwalna jest również umiarkowana goryczka (odczucie tego smaku jest bardzo indywidualne). Wyraźnie zgorzknienie oleju wraz ze zmianą zapachu na zapach „pokostu” oznacza zepsucie produktu.

W naszym sklepie zmawiamy świeże dostawy oleju lnianego nawet cztery razy w miesiącu, oraz zawsze przechowujemy go w lodówce. Na czas transportu pakowane są w termiczne opakowania, lub grubą, ochronna warstwę folii bąbelkowej - wszystko po to, aby na Twój stół trafił możliwie świeży, smaczny i zdrowy olej :)

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
 • Olej lniany do diety Dr Budwig zimnotłoczony nieoczyszczony Ol'Vita 0.25, 0.5 i 1 litr
  12,90 zł
  Olej lniany do diety Dr Budwig zimnotłoczony nieoczyszczony Ol'Vita
  7 Recenzje

  Olej lniany do diety Dr Budwig to produkt wytłoczony z najlepszej jakości nasion lnu o wysokiej zawartości kwasów omega 3 - zawiera aż 56% tych kwasów. Produkt uhonorowany: Statuetką „Drzewko Życia” w 2010 r. Pucharem Jakości 2013 nadanym przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno - Spożywczego im. Prof. Wacława Dąbrowskiego w Warszawie. I miejsce...

  12,90 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
 • Olej lniany zimnotłoczony Oleje Świecie
  8,90 zł
  Olej lniany zimnotłoczony Oleje Świecie
  2 Recenzje

  Olej lniany otrzymywany metodą tłoczenia na zimno, wyprodukowany z wysokogatunkowych, wolnych od GMO nasion lnu uprawianych z zastosowaniem technologii efektywnych mikroorganizmów. Posiada świetne wyniki pod względem zawartości kwasów omega-3 (ok. 52%). Zdobywca nagród: I Nagroda Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów 2016 Nasze Dobre z Pomorza i...

  8,90 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów