Filtruj według

Producenci
Filtruj

Olej kokosowy

Olej kokosowy

Najwyższej jakości olej kokosowy pozyskiwany metodą tłoczenia na zimno i nie podlegający procesowi rafinacji. Cudownie pachnący kokosem, aromatyczny i kremowy. Bardzo popularny olej, który nie bez przyczyny przebojem zdobywa kolejnych zwolenników. Olej kokosowy to z całą pewnością najbardziej uniwersalny olej ze wszystkich tłoczonych na zimno. Jest on numerem jeden wśród olejów nadających się do smażenia, dzieje się tak dlatego, że składa się on głównie z kwasów tłuszczowych nasyconych, które nie ulegają utlenianiu podczas ogrzewania.

Na stronie Nierafinowane.pl nie znajdziecie Państwo produktów wysoko przetworzonych, rafinowanych, oczyszczanych. Dlatego zawsze nasza selekcja olejów posiada doskonały smak i zapach surowca - w przypadku oleju kokosowego jest to oczywiście cudownie delikatny smak kokosa!

Olej kokosowy możemy stosować w różnych postaciach. Na gorąco - do bezpiecznego ogrzewania. Aromat kokosa utrzymuje się w potrawach krótko ogrzewanych, takich jak naleśniki czy racuszki. Natomiast gdy gotujemy, pieczemy czy smażymy mięso, wymagające dłuższej obróbki termicznej, wówczas aromat kokosa ulatnia się z dania. Wiele osób obawia się właśnie mięsa o smaku kokosa - bez obaw, nic takiego nie będzie miało miejsca :) Olej kokosowy doskonale nadaje się także do domowych wypieków.

Olejem kokosowym można posmarować kanapkę (jest w stanie stałym w temperaturze poniżej 26st.), można też dodawać go do koktajli i szejków czy kawy.

Największą zaletą prozdrowotną oleju kokosowego jest zawartość kwasu laurynowego, działającego wzmacniająco na organizm oraz dbającego o nasze jelita. Ponadto olej kokosowy zawiera cenne kwasy MCT (średnio łańcuchowe: kaprylowy i kaprynowy). Średnio łańcuchowe kwasy tłuszczowe przechodzą w organizmie całkiem inny szlak metaboliczny niż pozostałe rodzaje kwasów, dzięki temu stanowią one szybką energię i "nie lubią" się odkładać w postaci tkanki tłuszczowej.  

Oprócz wielu zastosowań spożywczych, olej kokosowy to niezastąpiony  środek pielęgnacyjny. Sprawdza się jako krem, do masażu, do pielęgnacji włosów, do i po goleniu - nawilża nie powodując przy tym żadnych podrażnień i wspomaga regenerację podrażnionej skóry. Olej pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Dzięki właściwościom antyseptycznym, przeciwbakteryjnym oraz łagodzącym, pomaga w walce z trądzikiem oraz innym problemami skórnymi.

Olej Kokosowy Nierafinowany | na włosy, do smażenia, na skórę | zimnotłoczony, nierafinowany | sklep ze Zdrową Żywnością nierafinowane.pl