Filtruj według

Kategorie
Filtruj

Lista produktów marki Oleje Świecie

Olejarnia Świecie

Rodzinna firma państwa Łącz ze Świecia nad Osą zajmuje się przetwórstwem roślin oleistych już od 1992 roku. Początkowo produkowali tylko olej rzepakowy, z czasem olej słonecznikowy, a w 2007 rozpoczęli produkcję oleju lnianego. Obecnie w ofercie znajduje się także oleje: z pestek dyni, konopny, rydzowy, z ostropestu i z czarnuszki! 

Nasiona używane do siewu są wolne od GMO i nigdy nie są pryskane Rundupem, a w procesie tłoczenia nie stosuje się żadnej chemii. Oleje, po wytłoczeniu w prasach na zimno, trafiają do osadników na 10 dni, po tym czasie jest butelkowany. Dzięki temu oleje z Olejarni Świecie zawierają bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także naturalnie występujących: witamin, enzymów, lecytyn i mikroelementów.

Ogromny nacisk na jakość surowca, który w produkcji olejów tłoczonych na zimno ma najistotniejszą rolę sprawił, że na gospodarstwie państwo Łącz sami uprawiają rzepak i len gwarantując, iż rośliny te są wolne od GMO i są najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu technologii odżywiania gleby efektywnymi mikroorganizmami (EM).

Co wyróżnia Olejarnię Świecie:

  • W roku 2013 firma otrzymała tytuł „HIT Regionu”. Wyróżnienie to przyznane zostało za produkcję olejów tłoczonych na zimno oraz wytłoczyn. Przedsięwzięcie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu” od połowy lat 90tych wyłania i promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne.
  • Od 2013 firma jest wśród członków grona europejskiej sieci Dziedzictwa Kulinarnego Kujawy i Pomorze, promującej firmy produkujące produkty tradycyjnymi recepturami, zgodne z naturą i dla zdrowia.
  • Państwo Łącz są współtwórcami klastra spółdzielczego „Spiżarnia Kujawsko-Pomorska”, który od 2014 roku zrzesza regionalnych producentów żywności tradycyjnej, regionalnej i ekologicznej.
  • W 2016 roku w firmie wdrożono system zarządzania jakością zgodny z normą PN-EN ISO 90001:2009
  • Wszystkie produkty poza olejem z czarnuszki pochodzą z Polski.

Oleje z Olejarni Świecie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia:

  • Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów
  • Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza
  • Top produkt - Doceń polskie