Lista produktów marki Oleje Świecie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Rodzinna firma państwa Łącz ze Świecia nad Osą zajmuje się przetwórstwem roślin oleistych już od 1992 roku. Początkowo produkowali tylko olej rzepakowy, z czasem olej słonecznikowy, a w 2007 rozpoczęli produkcję oleju lnianego. W procesie tłoczenia nie stosują żadnej chemii: olej po wytłoczeniu w prasach na zimno, trafia do osadników na 10 dni, po czym jest butelkowany. Taki produkt zawiera w stanie niezmienionym wszystkie kwasy tłuszczowe, witaminy, enzymy, lecytynę i mikroelementy jakie naturalnie zawiera surowiec.

Ogromny nacisk na jakość surowca, który w produkcji olejów tłoczonych na zimno ma najistotniejszą rolę sprawił, że na gospodarstwie państwo Łącz sami uprawiają rzepak i len gwarantując, iż rośliny te są wolne od GMO i są najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu technologii odżywiania gleby efektywnymi mikroorganizmami (EM).

W roku 2013 firma otrzymała tytuł „HIT Regionu”. Wyróżnienie to przyznane zostało za produkcję olejów tłoczonych na zimno oraz wytłoczyn. Przedsięwzięcie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu” od połowy lat 90tych wyłania i promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne.

W tym samym roku firma została przyjęta do grona europejskiej sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Kujawy i Pomorze, promującej firmy produkujące produkty tradycyjnymi recepturami, zgodne z naturą i dla zdrowia.