Filtruj według

Kategorie
Filtruj

Lista produktów marki Oleje Świecie

Rodzinna firma państwa Łącz ze Świecia nad Osą zajmuje się przetwórstwem roślin oleistych już od 1992 roku. Początkowo produkowali tylko olej rzepakowy, z czasem olej słonecznikowy, a w 2007 rozpoczęli produkcję oleju lnianego. W procesie tłoczenia nie stosują żadnej chemii: olej po wytłoczeniu w prasach na zimno, trafia do osadników na 10 dni, po czym jest butelkowany. Taki produkt zawiera w stanie niezmienionym wszystkie kwasy tłuszczowe, witaminy, enzymy, lecytynę i mikroelementy jakie naturalnie zawiera surowiec.

Ogromny nacisk na jakość surowca, który w produkcji olejów tłoczonych na zimno ma najistotniejszą rolę sprawił, że na gospodarstwie państwo Łącz sami uprawiają rzepak i len gwarantując, iż rośliny te są wolne od GMO i są najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu technologii odżywiania gleby efektywnymi mikroorganizmami (EM).

W roku 2013 firma otrzymała tytuł „HIT Regionu”. Wyróżnienie to przyznane zostało za produkcję olejów tłoczonych na zimno oraz wytłoczyn. Przedsięwzięcie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu” od połowy lat 90tych wyłania i promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne.

W tym samym roku firma została przyjęta do grona europejskiej sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Kujawy i Pomorze, promującej firmy produkujące produkty tradycyjnymi recepturami, zgodne z naturą i dla zdrowia.