Strona niniejsza używa mechanizmu cookies. Kontynuując korzystanie z niej wyrażasz na to zgodę. Polityka cookies.

Najczęściej kupowane

Najnowsze na blogu

Nie dodano kanału RSS

Informacja

Producent: J.A.W. Łącz s.c. - Oleje Świecie

Rodzinna firma państwa Łącz ze Świecia nad Osą zajmuje się przetwórstwem roślin oleistych już od 1992 roku. Początkowo produkowali tylko olej rzepakowy, z czasem olej słonecznikowy, a w 2007 rozpoczęli produkcję oleju lnianego. W procesie tłoczenia nie stosują żadnej chemii: olej po wytłoczeniu w prasach na zimno, trafia do osadników na 10 dni, po czym jest butelkowany. Taki produkt zawiera w stanie niezmienionym wszystkie kwasy tłuszczowe, witaminy, enzymy, lecytynę i mikroelementy jakie naturalnie zawiera surowiec.

Ogromny nacisk na jakość surowca, który w produkcji olejów tłoczonych na zimno ma najistotniejszą rolę sprawił, że na gospodarstwie państwo Łącz sami uprawiają rzepak i len gwarantując, iż rośliny te są wolne od GMO i są najwyższej jakości, dzięki zastosowaniu technologii odżywiania gleby efektywnymi mikroorganizmami (EM).

W roku 2013 firma otrzymała tytuł „HIT Regionu”. Wyróżnienie to przyznane zostało za produkcję olejów tłoczonych na zimno oraz wytłoczyn. Przedsięwzięcie „Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu” od połowy lat 90tych wyłania i promuje szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne.

W tym samym roku firma została przyjęta do grona europejskiej sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Kujawy i Pomorze, promującej firmy produkujące produkty tradycyjnymi recepturami, zgodne z naturą i dla zdrowia.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • Olej Konopny, zimnotłoczony, Oleje Świecie 250 ml - szklana butelka
  19,90 zł
  Olej Konopny, zimnotłoczony, Oleje Świecie

  Olej produkcji Oleje Świecie - niewielka rodzinna olejarnia. Okres przydatności do spożycia: 3-4 miesiące.

  19,90 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
 • Olej lniany zimnotłoczony Oleje Świecie
  8,90 zł
  Olej lniany zimnotłoczony Oleje Świecie
  2 Recenzje

  Olej lniany otrzymywany metodą tłoczenia na zimno, wyprodukowany z wysokogatunkowych, wolnych od GMO polskiej odmiany lnu o nazwie Jantarol. Posiada świetne wyniki pod względem zawartości i proporcji kwasów omega-3 (ok. 52%) do omega-6 (ok. 11%). Systematycznie badany w laboratorium. Pozytywnie wpływa m. in. na układ hormonalny, nerwowy, odpornościowy...

  8,90 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
 • Olej rzepakowy zimnotłoczony Oleje Świecie
  9,90 zł
  Olej rzepakowy zimnotłoczony Oleje Świecie 500 i 950 ml
  2 Recenzje

  Naturalny olej rzepakowy otrzymywany metodą tłoczenia na zimno, wyprodukowany z wysokogatunkowych nasion rzepaku uprawianych na własnym gospodarstwie z zastosowaniem technologii efektywnych mikroorganizmów. Zawiera idealną proporcjię NNKT (omega-3, omega-6 i omega-9) oraz witamin: A (3,3µg) i K (60,1µg) w 100g.

  9,90 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
 • Olej słonecznikowy zimnotłoczony Oleje Świecie
  9,89 zł
  Olej słonecznikowy zimnotłoczony Oleje Świecie 500 ml

  Naturalny, ekologiczny olej słonecznikowy otrzymywany metodą tłoczenia na zimno, wyprodukowany w rodzinnej tłoczni w Świeciu nad Osą ze starannie wyselekcjonowanych nasion słonecznika. Czysta nieprzetworzona forma oleju, bogatego w kwasy tłuszczowe omega-6 oraz witaminę E poprawia stan skóry, ma działanie przeciwzapalne i odkażające.

  9,89 zł
  Dostawa: do 2 dni roboczych
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów